Her zaman en kaliteli, en taze ve en lezzetli ürünleri üretmek ve sunmak başlıca amacımızdır.

PE-MA Mantar olarak yılların verdiği deneyimle tüketicilerimiz için her zaman en kaliteli, en taze ve en lezzetli ürünleri üretmenin ve sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Hakkımızda

PE-MA MANTAR ÜRETİM VE TİC A.Ş. üretim merkezi Eski Foça yolu üzerinde bulunan Türkiye'nin önde gelen mantar üreticisidir. 1988 yılında Orhan Pembe'nin temellerini attığı firma, o günden bu yana  tüketicileri için her zaman en kaliteli, en taze ve en lezzetli ürünleri üretmek ve tüketicilerine sunmak için çalışmış ve bunu kendine misyon edinmiştir. 

Modern tesislerinde mantar üretimini gerçekleştiren PE-MA MANTAR, dev personel kadrosu, günlük 15 ton mantar üretim kapasitesi ve Türkiye’de yaygın dağıtım sistemi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Üretim tesislerimiz 2008 yılında Avrupa standartlarına göre yeniden düzenlenmiştir. 

PE-MA MANTAR taze mantar üretimi dışında salamura ve konserve üretimi üstünde de çalışmaktadır. Taze mantar, pratik mantar, kayın mantarı, kestane mantarı ve kurutulmuş mantar paketlediğimiz ürünlerin belli başlılarındandır. Müşterilerimize en lezzetli ve en kaliteli ürünleri; standart ambalajlarımızda, istenilen zamanda, eksiksiz, kusursuz ve sağlam olarak teslim etmekte; ürünlerimizin üretiminden son tüketiciye ulaştığı evreye kadar takibinde olmaktayız.

İşimize ve ürün kalitesine verdiğimiz önemin göstergesi olarak sahip olduğumuz ISO 9001:2015 ve ISO 22000:2018 kalite ve gıda guvenliği yönetim belgelerimiz bulunmaktadır..

Tarihçe

1988 yılında Orhan Pembe'nin temellerini attığı PE-MA MANTAR ÜRETİM VE TİC A.Ş. kısa süre içinde kendine ülke çapında önemli bir yer edinmeyi başarmıştır. Başlıca amacı sağlık alanında önemli bir yeri olan ve hijyen konusunun oldukça büyük alan kapladığı bu sektörde en kaliteli marka olmaktır. Kaliteli üretimi hem B2B müşterilerimiz hem de son kullanıcıya erişen ürünlerimizle en yüksek skalada tutuyor ve üretim ve satış değerlerimizi buna göre belirliyoruz. 30 yılı aşkın deneyimizin bize kazandırdığı etkili müşteri ilişkileri, doğru marka konumlandırma ve sektöre yayılan kaliteli ürünlerimizle bugünlere kadar artarak büyüyen bir yapı ile ilerliyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana uyguladığımız etkili büyüme stratejimizle doğru ve etkili bir gelişim göstererek hızlı ve sağlam adımlarla ilerlememize devam ediyoruz.

Orhan-saadet-pembev2

Misyonumuz

İnsan sağlığı için çok önemli olan mantarı hijyenik koşullarda ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak hazırlayarak, en uygun fiyatla sunmaktır. Gururla bahsettiğimiz geçmişimizden, güvenli ve sağlıklı bir geleceğe PE-MA MANTAR diyoruz.

Vizyonumuz

Şirket olarak vizyonumuz mantar sektöründeki engin tecrübemizi ve temizliğimizi kalitemizle birleştirerek kendini sürekli yenileyen bir marka olmaktır.

+
Mutlu Müşteri

Ürün kalitemizin yanında müşterilerimize verdiğimiz değeri her daim hissettirmek ve doğru bir ilişki kurmak için özen gösteriyoruz.

ton+
Aylık Mantar

Üretim tesisimizin kapasitesi ve gelişmiş teknolojik alt yapısı yardımıyla günde 10 ton mantar üretimi yapıyor ve ülkemize dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Üretim Tesisi

Her daim kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimize daha iyi ürünler sunmak için yeterli alana ve alt yapıya sahibiz.